Associated Press: Республіканці та Білий Дім досягли прогресу у переговорах

Лідер демократичної більшості в Сенаті Геррі Рейд дав зрозуміти що компроміс можливий

Лідери республіканців у Конгресі США та Білий Дім зробили минулої ночі значний крок назустріч можливій угоді з метою уникнути дефолту країни на початку наступного тижня, повідомляє агентство Associated Press.

Спираючись на інформацію отриману від джерела наближеного до переговорів, агентство повідомляє що компромісний план передбачає підняття ліміту державного боргу у розмірі 2,4 трлн. доларів у в два етапи, а також зменшення витрат на трохи більшу суму. Перший етап – 1 трлн. доларів – має набрати чинності негайно, а другий – пізніше цього року.

Поправки до бюджету мають бути проголосовані у Конгресі, але збільшення ліміту боргу не залежатиме від ухвали законодавців.

Один з впливових республіканців повідомив, що сторони погодилися на ключові елементи плану, але деталі ще мають бути напрацьовані пізніше, тому повної гарантії досягнення угоди поки немає. Представник демократів висловив думку, що сторони поки “не достатньо” близкі до угоди, але вона може бути підготовлена досить швидко. Обоє висловлювалися на умовах анонімності.

Отримана інформація вперше дає підстави сподіватися на те, що угода між сторонами, які раніше опинилися в глухому куті, можлива, повідомляє агентство.

Компромісний план задовільняє вимоги республіканців, бо скорочення витрат будуть трохи переважати збільшення розміру боргу, в той же час про збільшення оподаткування мови не ведеться.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •