Арафат помер від полонію, сліди якого знайшли в його кістках – Al Jazeera

Ясіра Арафата отруїли
Ясіра Арафата отруїли

Вміст радіоактивного полонію в останках колишнього палестинського лідера Ясіра Арафата перевищує норму у 18 разів, ймовірність його загибелі від опромінення становить 83%, повідомив катарський супутниковий телеканал Al Jazeera.

Телеканал посилається на звіт експертів швейцарського Інституту радіофізики в місті Лозанна, копію якого отримали журналісти. За цими даними, підвищений вміст полонію було виявлено в кістках тазу, ребрах і в ґрунті, де похований колишній палестинський лідер.

Арафат помер в грудні 2004 року у військовому госпіталі під Парижем, куди він був доставлений у важкому стані зі своєї резиденції на Західному березі річки Йордан. Відсутність достовірної інформації про причини смерті Арафата породила чутки про його можливе отруєння. Проте численні аналізи, які проводили медики з різних країн, не виявили в його крові будь-яких відомих отрут.

Катарський телеканал провів багатомісячне розслідування, яке показало, що Арафат, можливо, помер від наслідків радіоактивного опромінення полонієм. Результати розслідування журналісти телеканалу виклали у документальному фільмі.

З ініціативи журналістів авторитетний швейцарський Інститут радіофізики в місті Лозанна досліджував особисті речі, якими Арафат користувався перед смертю, зокрема, його одяг, шапку і зубну щітку.

Дослідження показали, що в речах Арафата, а також у його крові, сечі і поті був підвищений вміст радіоактивного елемента – полонію-210, що і могло спровокувати різке погіршення стану здоров’я 75-річного політика, а пізніше і його швидку смерть.

У пресі та серед простого люду у Палестинській автономії широко обговорювали підозри щодо неприродного характеру його смерті. Однією з поширених версій було те, що Арафат міг померти від СНІДу.

Торік було проведено ексгумацію останків палестинського лідера.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •