Актор Іван Охлобистін зібрався в президенти Росії

Іван збирається в президенти Росії

Російський актор Іван Охлобистін заявив про намір брати участь у виборах президента Росії в 2012 році, повідомляє сайт Lenta.ru з посиланням на агентство Інтерфакс. “Це правда, це абсолютно серйозно”, – запевнив актор.

В якості виборчої програми І. Охлобистін представить філософсько-ідеологічний концепт. За його словами, такого концепту не вистачає, “щоб ми могли стати нацією”. “Я б не наважився вступити в цю складну, некрасиву здебільшого гру без сформованої позиції”, – підкреслив майбутній політик.

Для того, щоб займатися політикою, за словами І. Охлобистіна, йому необхідно “хоча б мовчазне схвалення церкви”. Він зазначив, що “церква десятиліттями йшла до того концепту”, який він хоче запропонувати, тому актор сподівається, що благословення буде отримано.

На які кошти актор буде проводити президентську кампанію, він поки не знає. “Мені здається, коли пропонується щось цікаве, це має з волі Божої вирішуватися державою”, – уточнив він.

І. Охлобистін знявся в десятках російських фільмах, в тому числі в “Generation П”, ДМБ, “Даун Хаус” і “Цар”. Крім того, він відомий як сценарист і режисер. З 2001 Охлобистін був священиком, проте в 2010 року на прохання самого актора патріарх Кирило відлучив його від священнослужіння.

У президенти Росії може висунутися будь-який громадянин країни не молодше 35 років, який проживає в РФ не менше 10 років. Для того, щоб зареєструватися в якості кандидата, росіянину необхідно створити ініціативну групу з 500 осіб, а потім зібрати не менше двох мільйонів підписів на свою підтримку. Парламентські партії можуть висунути кандидата без збору підписів.

Вибори президента Росії, за попередніми даними, відбудуться 4 березня 2012 року. Остаточна дата буде затверджена Радою Федерації не раніше ніж за 100 днів і не пізніше ніж за 90 днів до голосування.

У виборах мають намір брати участь лідер КПРФ Геннадій Зюганов, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, голова “Іншої Росії” Едуард Лімонов. Крім того, своїх кандидатів збиралися висунути незареєстрована Партія народної свободи і Рух на захист Хімкінского лісу. Лідер “Правого дела” Михайло Прохоров заявляв, що буде балотуватися, якщо його партія отримає за підсумками грудневих виборів до Держдуми друге місце.

Передбачається, що у виборах буде брати участь також прем’єр Володимир Путін або діючий президент Дмитро Медведєв. Коли вони оголосять про свої рішення, невідомо.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •