Адвокат: Пукач сказав на суді, що Гонгадзе готував державний переворот

Пукач визнав, що вбив Георгія Гонгадзе

Під час судового засідання Олесій Пукач сказав, що Георгія Гонгадзе готував державний переворот. Про це повідомила представник інтересів Мирослави Гонгадзе у суді Валентина Теличенко, інформує Радіо Свобода.

«У суді Пукач годував нас байкою про те, що Георгій Гонгадзе, Олексій Подольський та Олена Притула, починаючи з 1997 року, готували державний переворот. Він (Пукач) врятував Україну, вбивши одного із них. Треба надзвичайно багато внутрішньої стриманості і терпіння, щоб слухати такі розповіді», – сказала Теличенко.

На думку адвоката вдови Георгія Гонгадзе, «внаслідок незаконної поведінки з боку Генеральної прокуратури Пукач відчув вседозволеність і відчув, що його хтось захищає».

Валентина Теличенко нагадала про низку порушень щодо утримання підсудного Олексія Пукача під вартою. За її словами, «Пукач перебуває у місці, не передбаченому законом (слідчому ізоляторі СБУ, якого за законом не має бути), його забезпечують охороною у кілька осіб та обідами з госпіталю СБУ».

«Він називає прізвища Кучми, Кравченка, Литвина (на той час голова адміністрації президента Володимир Литвин — ред.), Джиги (на той час перший заступник голови МВС Микола Джига – ред.)», — сказала вона журналістам, відповідаючи на питання про те, чи називав О. Пукач під час допиту імена замовників вбивства Г. Гонгадзе.

Теличенко також пояснила, що самих лише заяв Пукача мало, щоб звинуватити Леоніда Кучму чи Володимира Литвина у замовленні вбивства Гонгадзе. Для цього потрібно, щоб «свідчення Пукача були перевіреними, щоб були інші свідки, письмові докази».

Колишній начальник Департаменту розвідки та зовнішнього спостереження МВС України О. Пукач на засіданні Печерського районного суду Києва частково визнав свою вину у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

На думку адвоката, звинуватити замовників убивства буде дуже складно, оскільки «досудове слідство неналежним чином перевіряло свідчення Пукача».

«Свідчення Пукача в багатьох питаннях є дуже цікавими. Він говорить ті речі, які не говорив раніше. Справа стала секретною, щоб не було чути, що говорив Пукач у судовому засіданні», – говорить адвокат матері Г. Гонгадзе Андрій Федур.

Печерський суд оголосив перерву у судовому засіданні до 11-ї ранку 31 вересня.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •