Адвокат: Дем’янюк має бути виправданий

Іван Дем'янюк у суді

Адвокат Івана Дем’янюка, якого звинувачують у тому, що він під час Другої Світової війни був охоронцем нацистського табору смерті, вважає що його клієнт має бути виправданий, повідомляє сайт BBC News.

Адвокат Ульріх Буш заявив суду, що цими днями відбувається в Мюнхені, що сторона звинувачення не змогла надати будь-яких доказів вини Дем’янюка. В суді почалося обговорення позицій сторін.

91-річний Іван Дем’янюк, українець за походженням, опинився перед судом в Німеччині за звинуваченням в участі у знищенні 27 900 євреїв у таборі смерті Собібор в 1943 році на території окупованої німцями Польщі.

Дем’янюк не визнає себе винним. Вирок суду очікується у травні.

Захист вимагає виправдання підсудного, звільнення його з-під стражі та виплату йому компенсації за безпідставне ув’язнення. “Якщо цього не станеться, ми будемо подавати на апеляцію”, додав У. Буш.

Захиcт отримав кілька днів на остаточне формулювання своєї позиції.

Прокурори вимагають засудити Дем’янюка, що пересувається у візку, до шести років ув’язнення. Вони вважають, що він приймав участь у Голокості добровільно. Тоді як Дем’янюк переконує слідство, що був змушений допомагати нацистам під загрозою смерті і не мав вибору.

Іван Дем’янюк емігрував до США у 1951 році, де пізніше отримав громадянство.

В 2009 році він був висланий з країни  до Німеччини де постав перед судом.

Раніше Дем’янюк вже провів 8 років в ув’язненні в Ізраїлі. У 80-х  ізраїльський суд визнав його людиною відомою як Іван Грозний (Ivan the Terrible). Так в’язні називали садиста-охоронця табору смерті Треблінка. Звинувачення було зняте після того, як отримані нові докази показали, що злочинцем була інша людина.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •