22 з 31 загиблих спецназівців США у Афганістані були бійцями спецпідрозділу Navy SEALs

Саме такий CH-47 Chinook впав в Афганістані

В суботу внаслідок падіння гелікоптера Міжнародних сил сприяння безпеці на сході Афганістану загинули 31 боєць сил спецпризначення США і 7 афганських військових, повідомив президент країни Хамід Карзай.

Ісламістський повстанський рух «Талібан» уже заявив, що то його бійці збили гелікоптер, який брав участь у операції в провінції Вардак, де було виявлено місце скупчення повстанців.

Це найбільший за кількістю жертв інцидент із іноземними військами в Афганістані від початку війни 2002 року.

Серед американських спецназівців, які загинули в суботу, більшість, 22 бійця, складали так звані “морські котики” (Navy SEALs) з елітного підрозділу члени якого брали участь в операції ліквідації Осами бін Ладена, повідомляє агентство Associated Press. Серед загиблих не було учасників тієї операції.

Бійці 6-ї команди літали до бін Ладена

Версію про те, що гелікоптер був збитий ракетою з землі висловив і один з високопосадовців американської адміністрації. Він повідомив це агентству на умовах анонімності, бо розслідування інциденту ще триває.

Один колишній і один діючий чиновник адміністрації повідомили агентству, що серед загиблих більше 20 морських пехотинців елітного підрозділу “морських котиків” з групи SEAL Team Six, яка здійснила рейд територією Пакістану в травні та знищила лідера терористичної організації Аль-Каїда Усаму бін Ладена.

Відомо, що гірська місцевість східного Афганістану є надзвичайно небезпечною для великих, повільних повітряних суден яким є транспортний гелікоптер CH-47 Chinook. Повстанці Талібану мають на озброєнні портативні ракетні установки з яких обстрілюють повітряні цілі зі схилів, коли ті маневрують уздовж гірських долин.

Збитий гелікоптер був саме двороторним Chinook, який широко використовується для транспортування бійців.

Враховуючи жертви суботнього падіння гелікоптера, загальна кількість вбитих цього року вояків сил коаліції сягнула 365 осіб, з них 42 – у серпні.

Відео агентства Reuters:

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •