2 грудня в Києві офіційно відкривається перша мечеть столиці – Ар-Рахма

Мечеть Ар-Рахма під час будівництва

Ар-Рахма, або українською – милосердя, так назвали першу мечеть Києва, що сьогодні буде відкрита офіційно. Перший камінь споруди був закладений ще у 1994 році. Роки після цього пішли на збір коштів, отримання дозволів та будівництво, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Муфтія України шейха Ахмеда Таміма ідея побудови мечеті сприймалася далеко не усіма чиновниками, що, певним чином, гальмувало процес.

Будівництво відбувалося поетапно, завдяки фінансовій підтримці вірян. Вже 2001 року у першому приміщенні відбулися святкові молитви. Тепер у добудованій мечеті одночасно можуть молитися близько тисячі людей, розповіла вітрянка Фатіма Маєвська.

Київська соборна мечеть “Ар-Рахма” є однією з найбільших у Європі. Мусульманська громада України – багатоетнічна спільнота, і ця мечеть об’єднує мусульман усіх національностей.

«Ми цього чекали багато років. Ми дуже раді, що перша мечеть у новітній історії Києва відкрилася. Це місце де ми можемо зібратися разом, читати намаз, де ми можемо навчатися релігії, спілкуватися одне з одним», – поділилася Фатіма.

Роботи зі спорудження мечеті щойно завершилися. Тепер за ісламськими канонами мулла 5 разів на день підніматиметься сходами 27-метрового мінарету і закликатиме мусульман до молитви. Утім, ще не так давно у киян, які сповідують іслам не було місця для всіх, хто приходив молитися. Тому кошти збирали усією громадою. Зрештою, побудували ще одну велику частину і мінарет, а також відкрили школу – медресе.

На Першому Національному о 10:00 можна переглянути офіційну церемонію відкриття першої і єдиної мечеті у столиці України, повідомляє агентство УММА.

Урочистості з нагоди відкриття мечеті зберуть гостей із країн усього світу. У церемонії відкриття у Києві першої соборної мечеті візьмуть участь муфтій Чеченської республіки (Чечні) Султан Мірзаєв і начальник Інформаційно-аналітичного управління Глави і Уряду ЧР – прес-секретар Глави ЧР Альві Карімов.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •