18 листопада. Вечірній дайджест новин

18 листопада. Вечірній дайджест новин

Сорос вклався
Фонд розвитку України Джорджа Сороса (Ukrainian Redevelopment Fund LP) став власником контрольного пакету акцій датського IT-аутсорсера Ciklum, у якого в Україні – найбільший офіс розробки. Сума угоди не розголошується.

Ембарго
Російський уряд вирішив з 1 січня 2016 року ввести відносно України продовольче ембарго. «Оскільки Україна приєдналася до санкцій проти Російської Федерації – економічних, фінансових, ми ухвалили рішення про введення захисних заходів у вигляді продовольчого ембарго», – сказав глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв. Він додав, що Росія готується «захищати» ринок від контрабанди «товарів з третіх країн» через митну територію України. На його думку, вони можуть надходити з Європейського союзу.

Майдан
Убивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника були здійснені з відстані до трьох метрів, повідомив начальник спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. «Слідством з’ясувалось, що вбивства цих трьох осіб були вчинені з відстані до трьох метрів», – зазначив Горбатюк. При цьому він додав, що відеозаписів, на яких було б зафіксовано вбивства, немає.

FIFA
Апеляційний комітет Міжнародної федерації футболу (ФІФА) відхилив прохання президента ФІФА Йозефа Блаттера і глави Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішеля Платіні зняти 90-денну заборону на їхню роботу в сфері футболу. У разі потреби цей термін може бути продовжений на 45 днів. Таке рішення ухвалив відділ розслідувань комітету з етики FIFA. Антикорупційні розслідування щодо Блаттера і Платіні почалися в травні 2015 року.

Авто
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав уряд із завтрашнього дня скасувати довідки-рахунки для продажу автотранспортних засобів. “Прошу прем’єра сьогодні підписати цю постанову та від завтрашнього дня довідка-рахунок накаже довго жити”.
“З сьогоднішнього дня ми “вбиваємо” довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління даішників – “довідка-рахунок” – наказала довго жити!” – написав на своїй сторінці у Facebook глава МВС. “Дайте мені сьогодні постанову на підпис, а завтра вранці ми його опублікуємо”, – зазначив прем’єр Яценюк.

Наука і гроші
Прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що мільярди гривень із державного бюджету на наукову та дослідницьку діяльність пропадають, бо немає практичних результатів наукових досліджень. Яценюк на засіданні уряду звернув на це увагу міністра освіти Сергія Квіта. “В принципі, ситуація зовсім непрозора. Мільярдні кошти, які виділяються на наукові дослідження, просто пропадають, бо ми не бачимо реальних, практичних результатів цих досліджень”, – сказав Яценюк.

А321
Вибуховий пристрій на борту російського A321 було зроблено з пластита і підключено до годинникового механізму. Організатори теракту розуміли, що чартерний рейс може затриматися, тому, швидше за все, вибухівку на борт пронесли співробітники аеропорту після того, як стало відомо точний час вильоту.

Шенген
Уряд Нідерландів розглядає можливість створення нової “міні-шенгенської” зони з невеликою групою країн, яка матиме паспортний контроль на зовнішніх кордонах, щоб зупинити потік мігрантів.

Мати і син
Під час теракту в паризькому театрі «Батаклан» мати п’ятирічного хлопчика закрила його від куль. Хлопчик Луї перебував на концерті американської групи Eagles of Death Metal разом з 35-річною матір’ю Ельзою Дельплас і 61-річною бабусею Патрісією Сан-Мартін, коли театр атакували терористи. І мама, і бабуся хлопчика загинули, коли намагалися захистити його.

Плюс Греція
Грецький парламент ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Банки
ЄБРР збільшить свою частку в “УкрСиббанку” з нинішніх 15% до 40% під час додаткової емісії.

До Леніна
На Червоній площі біля мавзолею Леніна затримали оголеного чоловіка, який перебував на обліку в психоневрологічному диспансері. За словами затриманого, він прийшов голий на Червону площу, щоб «полежати в мавзолеї разом з Леніним».

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •