16 листопада. Вечірній дайджест новин

16 листопада. Вечірній дайджест новин

Гроші
Національний банк України на понеділок, 16 листопада, знизив офіційний курс гривні на 14 копійок – до 23,0598 грн за долар проти 22,9172 грн за долар у п’ятницю.

Опозиція
На виборах у Кривому Розі та Павлограді перемогли представники «Опозиційного блоку». За офіційними даними, в Кривому Розі за чинного міського голову, представника «Опозиційного блоку» Юрія Вілкула проголосувало 50,21% виборців, а за його суперника, висуванця «Об’єднання «Самопоміч» Юрія Милобога – 49,79%. Різниця між кандидатами – 752 голоси.

ВВП
Реальний валовий внутрішній продукт України в третьому кварталі 2015 року зменшився на 7% порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Згідно з цими даними, порівняно з другим кварталом-2015 в третьому кварталі-2015 ВВП з урахуванням сезонного показника зріс на 0,7%. Водночас уряд прогнозує зростання ВВП України на 2% у 2016 році.

Хакери проти ІД
Група анонімних хакерів Anonymous взяла на приціл терористів “Ісламської держави”, відповідальних за теракти в Парижі, і пообіцяла, що помста неминуча. Про це йдеться у відеозверненні Anonymous. “Ми збираємося запустити проти вас (ІДІЛ) найбільшу в світі операцію. Чекайте на безліч кібератак. Війну оголошено. Готуйтеся”, – наголошується у відео.

Час бажань
У ніч на 17 листопада українці зможуть спостерігати метеорний потік Леоніди, під час якого кількість болідів, що летять з космосу і згоряють в атмосфері, значно виросте.

Помилка
Ірландець Джозеф Гріффін став зіркою інтернету після того, як зняв відео про свою поїздку до Лас-Вегасу в режимі «Селфі». Відео на YouTube вийшло 13 листопада і зібрало вже майже 1,5 млн переглядів. Як розповів його син Еван у підписі до відео, він дав батькові камеру GoPro, але не пояснив, як нею користуватися. Гріффін-старший повернув її об’єктивом до себе і знімав впродовж всієї подорожі виключно себе, не підозрюючи про це.

Винахід
В Японії створено клей, гранули якого залишаються сухими і не мають властивостей клею, поки їх не розчавити. Це розробка вчених Технологічного інституту в місті Осака.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •