12 листопада. Ранковий дайджест новин

12 листопада. Ранковий дайджест новин

Гроші
12 листопада курс НБУ: долар – 22,75 грн, євро – 24,38 грн. Курс російського рубля становить 3,52 грн за 10 рублів.

За нафту дають 46 доларів
Ціна нафти марки Brent в четвер вранці, 12 листопада, склала біля 46 доларів за барель. Ринок реагує на інформацію про запаси нафти в США, які збільшилися на 6,3 млн. бар.

Все за стандартами
Президент Порошенко в інтерв’ю “Німецькій хвилі” заявив, що ніколи не обіцяв продати “5 канал”, який йому належить. “Я – гарант свободи преси. І стандарти журналістів на “5 каналі” не викликають критики. І стосунки між мною та журналістами абсолютно прозорі”, – додав президент. Перед президентськими виборами у 2014 році Порошенко обіцяв”продати усе, крім “5 каналу”.

В ЄС тепер будуть знати
М’ясо курки, вино, косметику та інші товари мають містити позначку про те, що ці товари походять з ізраїльських поселень на Голанських висотах або Західного берега (product from the Golan Heights (Israeli settlement)’ або ‘product from West Bank (Israeli settlement).

Більше вихідних
Кабмін рекомендує зробити вихідними 1-3 та 7-10 січня 2016 року для святкування Нового року і Різдва. Робочий день 8 січня пропонується перенести на на суботу 16 січня. Крім того, робочий час 31 грудня і 6 січня – скоротити на одну годину. 1 і 7 січня – офіційні вихідні.

Гурченко
80 років від дня народження Людмили Марківни Гурченко (1935-2011), кіноактриси, співачки. Народилася й виросла в Харкові. Виконавиця комедійних і драматичних ролей майже у 100 кіно- і телефільмах. Найвідоміші серед них – «Карнавальна ніч» (1956), «Вокзал для двох» (1982), «Польоти уві сні та наяву» (1982) та ін.

В Австрії у Ложкіна все добре
В австрійській прокуратурі відсутні будь-які розслідування щодо глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, заявив представник австрійської юридичної компанії СНЅН Стефан Хубер. “Австрійська прокуратура дійсно відкривала попереднє розслідування з приводу транзакцій між компаніями продавця і покупця УМХ. Причиною відкриття такого розслідування послужив той факт, що транзакції…підпадають під формальні критерії, які можуть свідчити про відмивання доходів”. Після початкового збору фактів і доказів, прокурор припинив розслідування. Питання закрите, відзначив Хубер.

В IKEA також криза
Магазини IKEA в Німеччині та Швеції переживають період різкого збільшення попиту внаслідок кризи з мігрантами. Місцева влада купує значні кількості ліжок, матрасів, білизни, щоб організувати тимчасові місця притулку для біженців з Сирії та інших країн. Продукція на склади магазинів приходить з Азії, а тому, щоб поповнити запаси, потрібен час.

Блаттер перехвилювався
Глава ФІФА Йозеф Блаттер, відсторонений від роботи через корупційний скандал, госпіталізований і перебуває в лікарні вже кілька днів. Про це повідомив його помічник.

А в цей час – в космосі
Астрономи виявили найвіддаленіший об’єкт Сонячної системи з відомих – великий астероїд діаметром 500-800 км, до якого від Землі 15,5 млрд км. Це у 100 разів більше, ніж відстань від Землі до Сонця. Карликова планета Еріда, яка досі вважалася самим віддаленим об’єктом Сонячної системи, знаходиться майже на мільярд кілометрів ближче.

Чи ліквідують трудові книжки?
Кабмін підтримав пропозицію позбутися трудових книжок, відповідні проекти законів будуть подані на розгляд парламенту.”Схвалили”, сказав міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус. У Верховніій Раді, навпаки, хочуть трудові книжки залишити. Рішення позбавитися їх є занадто радикальним, кажуть в комітеті і погрожують колапсом.

Зелений чай не допомагає схуднути
Аналіз впливу зелених чаїв на метаболізм та зниження ваги тіла показав, що жодної кореляції між вживанням цього напою та схудненням немає.

Секрети Путіна на ТБ
Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що в ефір російських телеканалів потрапили секретні дані. В кількох сюжетах з наради у президента з оборонної тематики продемонстрували секретні дані про військові системи.

50 млн за камінчик
За $48,468 млн на аукціоні в Женеві продали рідкісний блакитний діамант вагою 12,03 карата. Його колір визначили як “яскраво фантазійний блакитний”, що є найвищою оцінкою кольору. Алмаз вагою 29,60 карата, з якого був огранований нинішній камінь, був знайдений в січні 2014 року в Південній Африці. Пізніше алмаз був проданий в Нью-Йорк компанії Cora International за $25,6 млн.

В РФ траву не палять
Глава кабміну РФ Медведєв заборонив спалювання сухої трави. У документі зокрема написано: «…встановлено заборону на випалювання сухої трав’янистої рослинності на землях сільськогосподарського призначення та землях запасу». Заборона має допомогти у запобіганні лісовим і польовим пожежам.

В КНЕУ кажуть, що Береза там не вчився
Серед випускників КНЕУ 2000 року студент Бляхер-Береза Борислав Юхимович не значиться і диплом серії ЛТ ВЕ №503758 йому не видавався.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •