10 травня – Всесвітній день боротьби з захворюванням вовчанкою

Джуліан Леннон - серед активістів руху World Lupus Day

Небагато людей про це чули, але по всьому світу сьогодні відзначається World Lupus Day – день присвячений боротьбі з захворюванням вовчанкою.

Вовчанка є значно більш поширеною хворобою ніж будь хто може подумати – вона диагностується, наприклад, частіше за лейкемію.  У Великій Британії на вовчанку страждають 30 тис. людей, 90% з яких – жінки.

Одне з автоімунних захворювань, вовчанка, стало своєрідним рефреном серіалу House MD. Майже в кожному епізоді вовчанка згадується як один з передбачуваних діагнозів, імовірно, через велику кількість суперечливих симптомів, характерних для неї.

Ця хвороба може вразити будь-які органи організму, та проявляється по-різному. Характеризується вона проблемами з імунітетом, обумовленими генетичними порушеннями, хронічним запаленням в органах і тканинах, тобто розвитком аутоімунних порушень.

Люпусом можуть захворіти жінки у віці від 20 до 30 років, дуже часто хворобі піддаються підлітки. Чоловіки хворіють люпусом рідше, ніж жінки в 10 разів. Причини захворювання люпусом все ще до кінця не зрозумілі.

Минулого року лікарі діагностували у відомої співачки Леді Гага це аутоімунне захворювання. Аналіз на вовчанку у популярної співачки дав позитивний результат, проте лікарі діагностували лише “прикордонний стан”, повідомила відома співачка в інтерв’ю Ларрі Кінгу на телеканалі CNN. Американська поп-співачка заявила, що вона генетично схильна до цього захворювання.

Всесвітній день боротьби з вовчанкою започатковано 7 років тому міжнародним комітетом у який війшли представники 13 країн. Мета заходу – закликати уряди країн світу до активних дій з метою поглибити дослідження природи цього захворювання.

Одним із лідерів руху проти хвороби став нещодавно музикант Джуліан Леннон. На сайті руху World Lupus Day він звернувся зі зверненням в якому підкреслює, що увага до вовчанки все ще залишається недостатньою для ефективної боротьби з нею.

“Я допомагаю привернути увагу до хвороби, на яку страждають у всьому світі більше 5 млн. людей, приєднуйтесь до мене та залучайте інших”, говорить син легендарного Джона Леннона.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •