Вісткар | Новини поштою – Issue #81

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 жовтня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини, варті вашої уваги:

 • Трамп і Путін зустрінуться в Парижі
 • Біблійні артефакти виявилися підробками
 • Сотні тисяч українців перебувають у трудовому рабстві
 • Джорджа Сороса лякають вибухівкою
 • На Балканах – найбільше зброї у цивільного населення

Перший робот-викладач вчить курсантів West Point філософії

У Військовій академії США West Point створено першого в світі робота-викладача. Андроїд на ім’я Bina48, який має риси темношкірої жінки, вже прочитав дві лекції з початкового курсу етики філософії. Раніше робот пройшов повний курс філософії в якості студента.

У “мозок” Bina48 завантажений план занять і матеріали з теорії ведення війни і з політичної філософії. Робота не підключили до інтернету, а тому виключена ситуація, коли він зачитував би дані з “Вікіпедії”. Андроїд, разом із колегами-викладачами академії, провів лекції і детально відповідав на запитання студентів.

Студенти поки що незадоволені єдиним недоліком робота-викладача – він говорить дуже повільно.

“Кадети навіть записували те, що сказав робот”, – розповів професор Вільям Баррі, який вже кілька років працює над ідеями “liberal education model” та роботом Bina48. (Axios/Facebook)

Більше новин

П’ять із 16 найдорожчих експонатів Музею Біблії у Вашингтоні знято з експозиції після того, як їх оголошено підробками. Вчені ретельно вивчили артефакти, відомі як “Сувої Мертвого моря” (Dead Sea Scrolls) і прийшли до висновку, що 5 із 16 наявних містять ознаки підробки. Dead Sea Scrolls — назва манускриптів, виявлених, починаючи з 1947 року, в печерах Кумрану а також у низці інших печер Юдейської пустелі та в Массаді. Вони вважаються найдавнішими копіями текстів Біблії, які дійшли до наших часів. Дослідники не виключають, що і решта сувоїв також є підробками. (Quartz)

Трамп повідомив, що “скоріше за все” зустрінеться з Путіним в Парижі 11 листопада. В Парижі відбуватимуться урочистості з приводу сторіччя закінчення Першої світової війни. Обговорювати Трамп і Путін будуть вихід США з договору про ракети середньої і малої дальності. 6 листопада в США пройдуть проміжні вибори в Конгрес, які можуть істотно змінити політичну ситуацію в країні. Республіканська партія зараз контролює обидві палати Конгресу.  (Reuters/CNBC/Радіо Свобода)

230 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми. За оцінками експертів, більше ніж 230 тис українців побували у рабстві за часів незалежності України. Якщо раніше людей найчастіше експлуатували сексуально, то нині втягують в трудове рабство. “Перебуваючи у скрутному становищі, люди погоджуються на ризиковані пропозиції, навіть усвідомлюючи, що можуть стати жертвою торгівлі людьми”, наголошують правозахисники. (DW)

Поруч з будинком Джорджа Сороса знайшли вибухівку. Поліція Нью-Йорку знищила вибуховий пристрій, який знайдено у поштовій скриньці. Справу розслідує ФБР. Мільярдер, меценат і активіст ліво-ліберальних поглядів є популярним об’єктом політичної критики та погроз з боку націоналістично орієнтованих кіл та прихильників теорій змови. (Huffington Post)

У Римі на станції метро обрушився ескалатор, постраждали близько 30 росіян, п’ятеро – серйозно, і всі вони вболівальники московського ЦСКА (який програв “Ромі” у Лізі Чемпіонів 0:3). Серед тих, хто постраждав, четверо українців. Ескалатор обрушився коли футбольні фани скакали і танцювали на ньому. (Reuters/YouTube)

У балканських країнах цивільне населення має найбільше зброї із розрахунку на одну людину. В Швейцарії населення володіє більш ніж 2 млн одиниць зброї, бо саме так побудовано місцеву армію. Про ситуацію з кількістю зброї, яка припадає на кожні 100 людей населення, можна дізнатися з цієї ілюстрації. (RFE/RL)

Один раз побачити

Якщо вам потрібна перерва, можливість подумати про важливе, включить це відео та насолоджуйтеся чарівними пейзажами зимової Норвегії. Цілодобовий відео-стрім ведеться з місця машиніста тепловозу одного з потягів. Це відео є змістом телепрограми норвезького телеканалу NRK під назвою “Nordlandsbanen Minutt for Minutt”. (RailWay)

Вісткар – це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п’ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.

З найкращими побажаннями,

Сергій РАЧИНСЬКИЙ

поділитися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •