Вісткар | Новини поштою – Issue #75

Вісткар | Новини поштою – Issue #75

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 жовтня. Протягом тривалих вихідних ми відібрали для вас такі новини, варті уваги:

 • Ліві ідеї підкорюють інтернет
 • Україна – найбідніша країна Європи
 • Меркель втрачає підтримку в Баварії
 • Брюссель і Лондон не можуть домовитися про Brexit
 • Російська церква посварилася з Константинополем
 • Кияни відмовляються йти до воєнкоматів
 • Помер співзасновник Microsoft

Інтернет стає простором поширення лівих ідей

Аналіз результатів та трендів пошуку в Google дає всі підстави для висновку: в Інтернеті “ліві” ідеї значно поширеніші, ніж “праві”.

Автор статті проаналізував популярність за останні 12 місяців в сервісі Google Trends (GT) пошуків, які пов’язують з лівим крилом політичного спектру, і порівняв її з популярністю правої тематики. Згідно до статистики GT, має місце помітне зростання кількості пошукових запитів пов’язаних з лівими політичними ідеями. У порівнянні з тематикою, близькою до правих, ліва тематика за 12 місяців траплялася все частіше – зростання склало від 105% на початку періоду, до 160% – наприкінці.

Зростає інтерес до таких тем, як “Марксизм” та “Соціалізм”.

Головним висновком із цих дослідів, незважаючи на досить приблизну оцінку даних, є наступний: серед публіки набувають все більшої популярності ліві ідеї. В той же час, є підстави вважати, що прихильники правих ідей використовують в якості джерела інформації не тільки інтернет, а і телебачення, зокрема в Youtube, та книжки. (Medium)

Більше новин

46% американців вважають, що президент Трамп буде обраний на другий термін, а 47% думають, що цього не станеться. У березні 54% дорослих американців вважали, що Трамп програє наступні вибори. (CNN)

Партнери Меркель в Баварії втрачають підтримку виборців. Партія Християнсько-соціальний союз (ХСС) показала найгірший з 1950 року результат у виборах в місцевий парламент. Консерватори отримали лише 37.3% голосів, втративши, таким чином, абсолютну більшість. Це сталося лише вдруге за більш ніж 50 років. Другими стали Зелені (17.8%), а права партія Альтернатива для Німеччини (AfG) вперше отримала місця в парламенті Баварії. Її підтримали, за попередніми даними, 10,7%. “Політичний землетрус стався в Баварії, але його удари відчують у Берліні…Активізуються розмови про кінець ери Меркель”, стверджує Фред Кемпе (Fred Kempe), президент аналітичної групи Atlantic Council. (Reuters/DW)

Переговори ЄС і Британії знову паралізовано. Лідери країн ЄС готуються до початку переговорів з Лондоном в середу, проте, оптимізму щодо досягнення угоди про умови виходу Британії з ЄС, залишається все менше. В ЄС вивчають можливості уникнути економічної кризи після того, як Британія “відколеться” від блоку без підписаної угоди. Однією з головних проблем у переговорах є умови, за якими можна уникнути повноцінного “жорсткого” кордону між Ірландією, яка є членом ЄС, і Північною Ірландією, яка входить у Об’єднане Королівство. (The Guardian/BBC/DW)

Російська православна церква повністю припинила “євхаристійне спілкування” з Константинопольським патріархатом. Рішення ухвалено на засіданні Священного Синоду в Мінську. У 1996 році Москва вже припиняла на кілька місяців євхаристійне спілкування з Константинополем через рішення останнього взяти під своє крило Естонську православну церкву. Тепер їх там дві, одна – МП (Московського патріархату). (Patriarchia/BBC)

Від 16 жовтня патрульні поліцейські почнуть притягувати до відповідальності водіїв за перевищення швидкості руху. За перевищення більш як на 20 км/год – штраф – 255 грн. За перевищення більш як на 50 км/год – штраф – 510 грн. (Радіо Свобода)

33,6 тис. жителів Києва ухиляються від призову на військову службу. Про це на брифінгу сказав військовий комісар Київського гарнізону Сергій Клявін. Всього на обліку в столиці стоять 89 420 осіб, з яких 57 549 – підлягають призову на службу. “Ухиляються від призову станом на сьогодні 33 619 осіб”, – повідомив Клявін. Воєнком зазначив, що в Києві за повістками не приходять близько 80% призовників. (Українські новини)

МВФ: Україна стала найбіднішою країною Європи. Згідно з даними з нового звіту МВФ, Україна є найбіднішою країною Європи. За показником ВВП на душу населення Україну обійшла Молдова. Тепер Молдова займає 133 місце у світі з 2694,469 доларів ВВП на душу населення, а Україна – 134 місце в світі з 2656,01 доларів ВВП на душу населення. (УП)

В Адміністрації президента й у Фонді президентів України не знають, де перебувають подарунки Петрові Порошенку від Білого дому. Про це йдеться у спецпроекті “Пострепорт” програми “Схеми: корупція в деталях”. Зазначається, що під час візиту до США у вересні 2014 року Порошенко отримав таріль від американського президента Барака Обами з іменним написом вартістю $700, а також скульптуру орла із нержавіючої сталі на інавгурації вартістю $600 – від віце-президента США Джо Байдена. (УП/Радіо Свобода)

Facebook видалив сотні профайлів і сторінок, які базуються в США. За словами офіційних представників соціальної мережі, видалені ресурси поширювали “політичну дезінформацію”. В компанії повідомили про видалені 559 сторінок і 251 еккаунт. Серед них є такі, що поширювали спам і масові посилання на рекламні матеріали, і в компанії переконані, що така діяльність суперечить правилам. Про політичну заангажованість прямо не йдеться, але є згадка про те, що “зачистка” має місце напередодні проміжних виборів в США, “Велика кількість контенту поширювалася на сторінках і у групах з метою перенаправити трафік до їхніх веб-сайтів”, пишуть у Facebook. (The Verge)

Королівська родина в Британії повідомила про вагітність Меґан Маркл. Принц Гаррі і Меґан очікують на свою першу дитину навесні 2019 року. Подружжя перебуває у Австралії, де має розпочатися їхній перший спільний королівський тур. (People)

У Лондоні 16 жовтня назвуть лауреата Букерівської премії з літератури. Згідно з повідомленням, понад 170 авторів книг подали заявки, втім відібрали з-поміж них лише шістьох – чотирьох жінок і двох чоловіків (Радіо Свобода)

У США від ускладнень після раку помер співзасновник Microsoft Пол Аллен. Йому було 65 років. На початку жовтня Пол Аллен (Paul G. Allen) повідомив, що у нього виявили злоякісну пухлину – це був рецидив хвороби, від якої він вилікувався дев’ять років тому. Forbes оцінював його статки в більш ніж $20 млрд. (Current time)

Один раз побачити

Ця підбірка фрагментів фільмів Гая Річі говорить сама за себе. Майстерність монтажу кіноматеріалу не залишить нікого байдужим.

Вісткар – це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п’ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.

З найкращими побажаннями,

Сергій РАЧИНСЬКИЙ

поділитися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •