Дональд Туск

Варшавська прокуратура викликала голову Європейської Ради на допит

Дональд Туск (Donald Tusk) отримав виклик до окружної прокуратури Варшави для допиту у якості свідка стосовно справи колишніх керівників Служби військової контррозвідки (SKW), повідомив речник прокуратури.

Справа стосується фактів співпраці згаданої служби з російською ФСБ без відповідної згоди на це уряду Польщі.

За даними каналу TVN24, голова Європейської ради має з’явитися до прокуратури у середу.

За інформацією прес-служби прокуратури, Д. Туск, як колишній прем’єр-міністр, виступатиме свідком у справі, де звинувачення висунуто колишнім керівникам SKW Янушу Носеку та Петру Пителю. Ці звинувачення стосуються “перевищення повноважень” цими посадовими особами, які ініціювали співпрацю з відомством іншої країни без отримання згоди на це глави уряду, наявність якої вимагає статут SKW. Таке рішення глави уряду має також бути погоджене з міністром оборони.

Взаємодія польської контррозвідки з російською Федеральною службою безпеки мала місце у квітні 2010 року одразу після “смоленської катастрофи“, коли внаслідок падіння літака Ту-154 загинули представники вищої влади країни.

ЗМІ Польщі раніше повідомляли, що згадана угода від 2010 року з російськими спецслужбами стосувалася деталей виводу польського військового контингенту з Афганістану за маршрутом, який проходив територією Росії.

telegram