Уряд Швеції в кризі

Уряду Швеції загрожує відставка через виток приватної інформації майже всіх громадян країни

Два міністри уряду Швеції залишили свої пости у спробі запобігти відставки всього кабінету через кризу, що виникла внаслідок витоку приватних даних майже всього населення країни.

Інформація з бази даних водійських прав стала доступною для ІТ-компаній в інших країнах, які не проходили необхідну перевірку щодо вимог забезпечення конфіденційності даних.

Опозиція зі свого боку вимагає відставки всього уряду і нових виборів.

Перспективи створення нового уряду країни є неясними через те, що націоналістична анти-іммігрантська партія Шведські демократи, яка перебуває в парламенті з 2010 року, має достатньо голосів для того, щоб блокувати створення урядової більшості, в той час, як інші партії не бажають створювати з нею коаліцію і обійтися без неї також не можуть.

Скандал з витоком даних став наслідком угоди між Агентством з транспорту Швеції та компанією IBM Sweden, яка, в свою чергу, залучила до проекту кілька іноземних виконавців. Як повідомив днями прем’єр-міністр країни Стефан Лофвен, існує загроза масового витоку чутливої приватної інформації великої кількості людей. Серед іншого, можуть стати відомими реєстраційні номери всіх авто, літаків та суден зі Швеції. Серед них є і дані військових транспортних засобів.