Віза США

США можуть скасувати безвізовий режим для європейців

Адміністрація президента США розглядає можливість змін до візового законодавства, які можуть суттєво ускладнити відвідування США громадянами країн Європи.

Поточні візові правила США, які не вимагають отримання віз зокрема громадянами більшості країн ЄС та Великої Британії, мають бути переглянуті з метою запобігання тероризму.

Йдеться про те, що система отримання віз буде ретельно переглянута, стверджують офіційні представники, повідомляє CNN.

Поточна система передбачає, що громадяни країн, що беруть участь у програмі спрощення візового режиму, мають право перебувати на території США до 90 днів без віз.

Мандрівники мають попередньо авторизуватися в онлайновій системі Electronic System for Travel Authorization (Esta) system.

У 2015 році ці спрощені правила перестали поширюватися на тих громадян з країн учасниць програми, які до цього відвідували Іран, Ірак, Лівію, Сомалі, Судан, Сирію або Ємен.

У березні Європейський парламент проголосував за скасування безвізового режиму для громадян США під час подорожі країнами ЄС. Таке рішення стало наслідком того, що США відмовилися дозволити безвізові подорожі для громадян п’яти країн ЄС – Болгарії, Хорватії, Кипру, Польщі та Румунії.

Біля 14 млн європейців відвідали США без віз у 2015 році.

 

telegram