Вітольд Ващиковський

Плани Німеччини і Франції ведуть до катастрофи – польський міністр

Польський міністр закордонних справ попередив, що “Європа двох швидкостей” (Two-speed Europe) означатиме катастрофу для ЄС.

Вітольд Ващиковський (Witold Waszczykowski) переконаний в тому, що план реформування єврозони, який підтримали Німеччина і Франція, матиме нокаутуючий ефект для країн, що є поза зоною спільної валюти і “приведе до катастрофи.”

На думку Ващиковського, яку він висловив в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt в п’ятницю, згадані плани призведуть до розділення ЄС і він запевнив, що Варшава не підтримає їх.

“Якщо Європа почне створювати власні політичні структури, наприклад впровадить посаду міністра фінансів чи єдиний бюджет, або єврозона матиме власну інвестиційну програму тільки для країн членів, то це означатиме розпад ЄС”, сказав міністр закордонних справ Польщі. “Це дуже небезпечно. Це означатиме кінець Європейського союзу”, додав він.

Міністр також прокоментував критику Брюсселем відмови уряду Польщі прийняти біженців з Сирії. Ващиковський наголосив на тому, що біженці з Сирії просто не хочуть приїжджати до Польщі, але додав, що, якщо такі будуть, Польща готова їх прийняти.

telegram