Охоронці в Далласі

Коли вбивали президента Джона Кеннеді, його охоронці страждали від похмілля

Особисті охоронці президента Джона Кеннеді (John F. Kennedy) під час його вбивства могли бути у стані, який не дозволяв їм якісно виконати свою роботу та захистити його. До таких висновків дійшла Сьюзан Чівер (Susan Cheever) у своїй новій книзі “Drinking in America: Our Secret History.”

Офіцери секретної служби, наголошує Сьюзан Чівер, тобто, ті охоронці, що, зокрема, перебували у другій машині кортежу президента Кеннеді під час трагічного візиту до Далласу у 1963 році, напередодні випивали до самого ранку. Хтось до 2-3 години ночі, а хтось – до 4-5 години. Отже, ті, хто був безпосередньо відповідальними за збереження життя JFK і його дружини, були вранці замаху просто не в адекватній фізичній формі.Охоронці провели весь попередній день разом із президентом у містечку Форт Ворт (Fort Worth) і практично не мали можливості десь перекусити. Коли президент і перша леді відправилися спати, охоронці отримали можливість щось з’їсти і вийшли в місто на пошуки. Перше місце, куди вони завітали, був клуб журналістів Fort Worth Press Club, але вже було пізно і поїсти їм там не вдалося. Вони випили пива, кілька порцій віскі, а потім де-хто повернувся в готель, а інші продовжили випивати у іншому клубі – Cellar Coffee House.

Пізніше цей факт став відомий членам Комісії Воррена (Warren Commission), а сам суддя Ірл Воррен (Earl Warren) різко висловлювався про поведінку охоронців, не раз назвавши Cellar Coffee House “осередком хіппі”.

За інформацією автора розслідування, кілька офіцерів охорони пробули в Cellar Coffee House до п’ятої години ранку, а підйом був запланований на 8:48.

Отже, робить висновок Сьюзан Чівер, якщо ви розважаєтесь до п’ятої ранку та випиваєте на натщесерце, наступного дня ви не здатні прийти у необхідну форму ще досить довго. Цілком можливо, що на 12.30 охоронці президента були просто не в змозі діяти адекватно ситуації.