Opel тепер належить PSA

Французи купили Opel

Французький концерн PSA Peugeot Citroën у понеділок, 6 березня, оголосив про придбання європейського відділення американського концерну General Motors, яке виробляло автомобілі під марками Opel та Vauxhall.

Згідно з повідомленням компанії, вартість купівлі Opel та Vauxhall склала 1,3 мільярда євро, ще 900 мільйонів PSA разом з французьким банком BNP Paribas заплатили за європейський підрозділ компанії GM Financial, що здійснювала фінансові операції GM в Європі, зокрема, надавала послуги з лізингу та автокредитування, як повідомляє DW.

Як зазначає агентство AP, після придбання Opel та Vauxhall PSA стане другим за розміром автоконцерном у Європі та поступатиметься лише німецькому Volkswagen.

Загальна кількість автомобілів, що вироблятимуться французьким концерном після купівлі європейського відділення GM, становитиме п’ять мільйонів авто на рік.

У 2009 році General Motors вже намагався продати Opel – претендентом виступила австрійсько-канадська компанія Magna за участі російських інвесторів, а Володимир Путін – тоді прем’єр-міністр Росії – навіть повідомив про придбання Opel як про доконаний факт. Однак згодом керівництво General Motors передумало продавати дочірнє підприємство. На Opel у Німеччині працюють понад 18 тисяч співробітників.

(УНІАН)

telegram