Майкл Каркоць

В Польщі 98-річного громадянина США звинуватили у злочинах під час війни

Польща вимагає арешту і екстрадиції 98-річного жителя американського штату Міннеаполіс, якого звинувачують у тому, що він під час Другої світової війни брав участь у масових вбивствах поляків, повідомляє Associated Press.

За словами польського прокурора Роберта Яніцького, громадянин США Майкл Каркоць (Michael Karkoc) очолював український підрозділ Легіону Самооборони, що діяв під командуванням німців. Яніцький переконаний на 100% в тому, що згадана особа очолювала цей підрозділ і тепер її звинувачують у військових злочинах проти мирних людей у Люблінському регіоні.

Каркоць

Родина Каркоця, який народився в Луцьку у 1919 році, повністю відкидає звинувачення і наполягає на тому, що польські скандальні заяви не мають під собою жодних підстав.

“Не існує жодних історичних даних, які б доводили що мій батько був задіяний у будь-яких воєнних злочинах”, завив 63-річний Андрій Каркоць, син Майкла Каркоця.

Після війни М. Каркоць опинився у таборі для переміщених осіб в Німеччині. Його перша дружина померла у 1948 році, за рік до того, як він і двоє його синів емігрували до США. Там він вдруге одружився і працював теслею. У нього народилися ще 4 дітей.

В той же час відділ розслідувань Польського інституту пам’яті звернувся до суду в Любліні з проханням ініціювати арешт Майкла Каркоця.

За даними інституту, він в липні 1943 року командував українським підрозділом, який воював на стороні сил СС, і наказав підлеглим солдатам вбити мешканців кількох сіл та спалити будинки в цих селах.

Польська сторона наполягає на екстрадиції із США 98-річного чоловіка через те, що в Польщі не дозволено засуджувати людину заочно.

telegram